Limburgs Jeugd Symfonie Orkest ‘Amikejo’, het grootste jeugd symfonieorkest van de Euregio, zoekt jonge muzikanten voor een speciaal concert op 1 juni 2018. Met zo’n 200 musici op het podium wordt muziek van filmcomponist Ennio Morricone uitgevoerd, de Messe in D-Dur van Carlo Otto Nicolai en de indrukwekkende ‘Orgelsymfonie’ van Camille Saint-Saëns.
Een van de hoogtepunten van het concert is de presentatie van een nieuw Heiligdomsvaartlied, gecomponeerd door de Maastrichtse componist Frank Steijns. Bekende solisten als Marjon Lambriks en Frans Kokkelmans verlenen hun medewerking aan dit concert. Amikejo wordt voor dit concert aangevuld met maar liefst honderdzeventig jonge zangers en zangeressen van het Aachener Domchor en de Domsingschule Aachen.
Strijkers, blazers en slagwerkers in de leeftijd 12-23 jaar kunnen zich voor dit project aanmelden, waarbij Amikejo onder de bezielende leiding staat van de Belgische dirigent Mark Prils.
Wil jij ook meespelen, samen met meer dan 200 andere enthousiaste jeugdige muzikanten? Meld je dan aan via de website www.amikejo.nl (knop: aanmelden). Deelname is gratis.
Het concert vindt plaats op 1 juni in de Sint-Lambertuskerk Maastricht, in het kader van de Heiligdomsvaart 2018. Op zaterdag 23 juni 2018 wordt hetzelfde concert nogmaals uitgevoerd in Aken. De repetities vinden plaats in de periode vanaf maart tot en met juni 2018.
Vereisten auditie
Je speelniveau is minimaal gelijkwaardig aan het niveau van HAFA C (blazers/slagwerk), Graad C (strijkers) en je bent tussen de 12 en 23 jaar. Voor de auditie wordt je gevraagd een solowerk of deel solowerk naar eigen keuze voor te bereiden. De auditie zal plaats vinden op zondag 4 maart te Maastricht.
Aanmelden
Aanmelden voor de audities kan tot 1 maart 2018 via www.amikejo.nl (via knop ‘aanmelden’).


Als het aan de zes formerende partijen van de Maastrichtse gemeenteraad (CDA, Senioren Partij, GroenLinks, D66, VVD en SP) ligt wordt er een coalitieakkoord op hoofdlijnen gesloten. Alvorens dit vast te stellen wordt de voltallige gemeenteraad geconsulteerd, alsmede een aantal strategische partners in de stad en regio.

MECC Maastricht en de Nederlandse Vereniging voor Anesthesiologie (NVA) hebben hun samenwerking verlengd tot en met tenminste 2023. Het congrescentrum van MECC Maastricht is daardoor ook komende vijf jaar de locatie voor het nationale congres voor anesthesiologen. Het congres vindt al sinds 2005 plaats in MECC Maastricht.

Stichting Buurtbemiddeling Maastricht, gemeente, woningcorporaties, Trajekt en politie hebben donderdag 19 april het convenant buurtbemiddeling ondertekend. Daarmee bekrachtigen zij de samenwerkingsrelatie en de goede afspraken voor nu en voor de toekomst. Zo waarborgen zij dat de vrijwillige buurtbemiddelaars hun alom gewaardeerde activiteiten kunnen voortzetten.

The Basily Boys stonden al met hun opzwepende gipsy sound in DWDD, RTL Late Night en in Gerard Jolings show LEKKER voor 17.000 fans in de Ziggo Dome. De Basily Gipsy Band laat de tijden van Django Reinhardt en Stephani Grapelli herleven. Voeg deze twee talenten samen en je hebt de Basily Family, op 3 mei te zien in AINSI Maastricht.

CNME organiseert op woensdag 2 mei een survival activiteit voor kinderen op Landgoed Mariënwaard. Onder begeleiding van het CNME leren de kinderen hoe je veilig een vuurtje kan stoken. Natuurlijk gebruiken we dat vuurtje ook om iets lekkers te maken: een kopje zelfgemaakte brandnetelthee en een heerlijk gepoft appeltje met kaneel.

Patiënten met overgewicht die begeleid worden door een leefstijlcoach bewegen uiteindelijk meer, eten een stuk gezonder en hebben minder last van het gevreesde jojo-effect. Dat blijkt uit onderzoek van de Universiteit Maastricht/Maastricht UMC+, in samenwerking met de Universiteit van Tilburg en zorgverzekeraar CZ. Twee jaar lang volgden de wetenschappers een groep van ruim 350 patiënten die bij een leefstijlcoach kwamen. Op woensdag 18 april presenteerden zij hun eindrapport.