Onderzoek naar het wagenpark van de Limburgse overheden wijst uit dat er nog veel moet gebeuren om alle ambities om groen te rijden waar te maken.
De Limburger is compleet vernieuwd. Een nieuwe, frisse vormgeving en vanaf nu elke zaterdag met een gratis weekendmagazine. Maak nu kennis met de vernieuwde Limburger voor slechts € 12,50 voor 6 weken.
De Limburger is compleet vernieuwd. Een nieuwe, frisse vormgeving en vanaf nu elke zaterdag met een gratis weekendmagazine. Maak nu kennis met de vernieuwde Limburger voor slechts € 12,50 voor 6 weken.
Honderden Limburgers hebben de voorbije weken hun foto laten zetten op de cover van L-magazine, het nieuwe weekendmagazine van De Limburger. Onze jury heeft 10 coverfoto’s genomineerd. Wat vind jij de leukste? Breng nu je stem uit op delimburger.nl/leukste coverfoto.
Het meest gewilde object van het wielerseizoen: het L1-Wielerpetje. Met klepje omhoog natuurlijk!
Als je van wielrennen houdt, dan moet je dit petje natuurlijk hebben. En ze zijn gratis! We delen ze uit bij koersen dus houd goed in de gaten waar we aanwezig zullen zijn.
Tour de L1mbourg is het reizend wielerprogramma door de provincie van L1, tijdens de Ronde van Frankrijk. Daarbij draait het de liefde voor de wielersport en de provincie Limburg. Iedere dag vanaf 13 uur op L1 Radio en vanaf 17:55 op L1 TV.
We verzamelen iedere dag de mooiste weerfoto’s van Limburg. Gemaakt door jou! Léon en Thijs zullen de mooiste kiekjes ook meenemen naar het weerbericht op tv.
Bij Limburgse overheden rijden 69 bestelwagens rond op elektriciteit of andere alternatieve brandstoffen zoals aardgas.
De gemeenten Maastricht, Sittard-Geleen en Venlo bezitten samen 61 van die 69 bestelwagens. Toch zitten burgemeesters van die gemeenten tijdens dienstreizen nog steeds op de achterbank van respectievelijk een Mercedes E-klasse of een BMW 5-serie met dieselmotor. Terwijl luxe, uitstraling en voldoende actieradius inmiddels bij elektrische auto’s ook voor handen zijn.
Milieudefensie hekelt de houding van de Limburgse bestuurders, ook gedeputeerden rijden in de BMW 5-klasse diesels. Anne Knol, campagneleider Mobiliteit bij die organisatie: “dat er zoveel Limburgse burgemeesters en gedeputeerden in vervuilende diesels rondrijden, heeft vast een financiële achtergrond, maar getuigt van een zekere minachting voor het belang van gezonde lucht voor alle inwoners.”
Uit het onderzoek blijkt ook dat Limburgse overheden relatief veel alternatieve brandstoffen gebruiken. Die ‘groene’ auto’s lijken echter vooral de benzinewagens te vervangen.
Elke ochtend op de hoogte van het meest recente en betrouwbare nieuws uit Limburg. Dat regelen wij voor je.
Bron: 1Limburg Nieuws