‘Wyck, het geheim van Maastricht’

Het stadsdeel Wyck in Maastricht heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een aangenaam verblijf en winkelgebied. Er is en wordt op brede schaal geïnvesteerd in Wyck zowel door particulier initiatief als door de gemeente Maastricht. Feitelijk heeft Wyck zich als stadsdeel de afgelopen jaren anti-cyclus ontwikkeld. Uit een analyse blijkt dat er een uitdaging ligt om meer bekendheid te geven aan Wyck als aantrekkelijk stadsdeel om te verblijven en te winkelen.


Het stadsdeel Wyck in Maastricht heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een aangenaam verblijf en winkelgebied. Er is en wordt op brede schaal geïnvesteerd in Wyck zowel door particulier initiatief als door de gemeente Maastricht. Feitelijk heeft Wyck zich als stadsdeel de afgelopen jaren anti-cyclus ontwikkeld. Uit een analyse blijkt dat er een uitdaging ligt om meer bekendheid te geven aan Wyck als aantrekkelijk stadsdeel om te verblijven en te winkelen.

De volgende stap is nu ‘hoe Wyck meer bekendheid te geven bij bezoekers aan Maastricht’.

In de binnen afzienbare tijd te openen nieuwe hotspot van Wyck , De Wyck Bazaar, is vanmorgen een promotiecampagne voor dit unieke stadsdeel gepresenteerd. Want niet alleen volgens de vele ondernemers die gevestigd zijn in dit winkelgebied is Wyck nog te weinig bekend bij het grote publiek, ook het Centrummanagement Maastricht, VVV en de Gemeente willen dat er meer aandacht uitgaat naar Wyck.

Paul ten Haaf van Centrummanagement Maastricht: “ Het is bekend dat toeristen, dagjesmensen en winkelend publiek vanaf bijvoorbeeld het station in één rechte lijn doorlopen richting de Servaasbrug om het centrum in te trekken. Ook blijkt voor velen die in het centrum arriveren dat de oversteek naar Wyck een brug te ver is en daar willen we met zijn allen wat aan gaan doen, want dit deel van Maastricht heeft heel wat te bieden.“

Dat men niet alleen binnen de grenzen denkt blijkt wel uit het feit dat men binnenkort ook in onze buurlanden intensief gaat communiceren wat Wyck te bieden heeft. Uit metingen heeft men kunnen constateren dat alleen al op een zondag de mensen die Maastricht bezoeken voor meer dan de helft Belgen en Duitsers zijn.

Om dit op pakken is er een uniek samenwerkingsverband om Wyck opgestart. Maastricht Marketing heeft haar medewerking toegezegd. Ook is er een speciaal fonds opgericht.

Met het project willen de initiatiefnemers simpelweg meer bekendheid genereren voor Wyck, zowel bij locals als ook bij euregionaal, nationaal en internationale bezoekers. Uiteindelijk moet zich dit vertalen in meer bezoekers en een toekomstbestendig economisch en kwalitatief Wyck, waarbij Wyck een aantrekkelijk stadsdeel is voor investeerders en ondernemers om zich te vestigen.

 

Dit artikel delen

Elburg Gezellig op de Veluwe

Elburg is misschien wel het gezelligste dorp op de Veluwe. Jaarlijks komen er duizenden toeristen (voornamelijk uit de Randstad) om tot rust te komen op de Veluwe in Elburg. Op deElburggids.nl ontdek jij de plekjes en activiteiten in de regio die jij niet gemist mag hebben. Wil jij met jouw bedrijf een bijdrage leveren aan deElburggids? Neem dan contact met ons op.