Jeugddetentie voor jonge Sittardse terreurverdachte

De 16-jarige Rahma E. uit Sittard is veroordeeld voor een jeugddetentie van 8 maanden, waarvan 7 maanden en 14 dagen voorwaardelijk.

We gaan geld inzamelen voor Alzheimer Centrum Limburg, dat zich bezighoudt met preventie en met vragen als hoe kun je mantelzorgers ondersteunen en wat kan de samenleving doen voor Alzheimer-patiënten? Verzin zelf een actie of – heel snel te regelen – verkoop vergeet-mij-nietjes. Op 21 september kun je de opbrengst in een grote live tv-show van L1 komen aanbieden.

In de serie Limburg van Boven vliegen we over de mooiste plekjes van onze provincie heen. Iedere aflevering ontdekken we een nieuw plekje gezien vanuit de lucht.

Het meest gewilde object van het wielerseizoen: het L1-Wielerpetje. Met klepje omhoog natuurlijk!

Als je van wielrennen houdt, dan moet je dit petje natuurlijk hebben. En ze zijn gratis! We delen ze uit bij koersen dus houd goed in de gaten waar we aanwezig zullen zijn.

Door de week digitaal lezen en in het weekend De Limburger en L-magazine in de brievenbus ontvangen?

Dat heeft de dinsdag besloten.

Hoewel de Sittardse volgens het Openbaar Ministerie (OM) niet wordt verdacht van een ‘concrete aanslag’, acht de rechtbank bewezen dat ze voorbereiding heeft getroffen om aan te sluiten bij de terroristische organisatie Islamitische Staat.

Het OM laat weten dat de 16-jarige in 2015 verschillende voorbereidingen had getroffen om naar het kalifaat te reizen vanaf het vliegveld in Düsseldorf. Dit blijkt uit chatgesprekken. Verder probeerde ze de reis te financieren met een ring.

Tijdens de proeftijd van twee jaar moet Rahma E. zich niet alleen houden aan reclasseringstoezicht. Er is ook een aantal bijzondere voorwaarden, waaronder het elektronisch toezicht, het verbod om een internationale luchthaven in Nederland te bezoeken en het meewerken aan gesprekken met een theoloog.

De rechtbank rekent terrorisme tot één van de zwaarste misdrijven. Dit omdat dat de beginselen van de rechtstaat op ernstige wijze schendt en dood en verderf zaait over de hele wereld, zo laat de rechtbank weten. De rechtbank houdt er, voor wat betreft de straf, rekening mee dat het meisje pas 15 jaar oud was toen zij dit feit pleegde.

Rahma E., dochter van een Somalische moeder, is vermoedelijk de jongste terreurverdachte ooit in Nederland.

Via je mail op de hoogte van het laatste Limburgse nieuws.

Bron: 1Limburg Nieuws

Dit artikel delen

Elburg Gezellig op de Veluwe

Elburg is misschien wel het gezelligste dorp op de Veluwe. Jaarlijks komen er duizenden toeristen (voornamelijk uit de Randstad) om tot rust te komen op de Veluwe in Elburg. Op deElburggids.nl ontdek jij de plekjes en activiteiten in de regio die jij niet gemist mag hebben. Wil jij met jouw bedrijf een bijdrage leveren aan deElburggids? Neem dan contact met ons op.