Laatste week van expositie ‘Struikelsteentjes in Maastricht’

De kleine expositie ‘Struikelsteentjes in Maastricht’ heeft inmiddels meer dan 7000 bezoekers getrokken en maakt veel emoties los doordat de gezichten achter de steentjes worden getoond en hun verhalen worden verteld.

 


De kleine expositie ‘Struikelsteentjes in Maastricht’ heeft inmiddels meer dan 7000 bezoekers getrokken en maakt veel emoties los doordat de gezichten achter de steentjes worden getoond en hun verhalen worden verteld.  

Sinds april 2016 liggen in Maastrichtse trottoirs  124 struikelsteentjes: kleine monumenten van 10 x 10 centimeter met een messing bovenlaag voor de slachtoffers van het naziregime van de Tweede Wereldoorlog. Maastricht maakt daardoor onderdeel uit van een nieuwe herinneringscultuur die in heel Europa ingang heeft gevonden. 

In de hal van Centre Céramique is nog t/m zondag 29 mei de tentoonstelling ‘Struikelsteentjes in Maastricht’ te zien. In deze expositie worden de persoonlijke verhalen verteld van een aantal slachtoffers van het naziregime, voor wie een struikelsteentje is gelegd.

Dit artikel delen

Elburg Gezellig op de Veluwe

Elburg is misschien wel het gezelligste dorp op de Veluwe. Jaarlijks komen er duizenden toeristen (voornamelijk uit de Randstad) om tot rust te komen op de Veluwe in Elburg. Op deElburggids.nl ontdek jij de plekjes en activiteiten in de regio die jij niet gemist mag hebben. Wil jij met jouw bedrijf een bijdrage leveren aan deElburggids? Neem dan contact met ons op.