Peel en Maas koopt woningen voor huisvesting statushouders

Peel en Maas gaat vier woningen kopen om statushouders te huisvesten. De gemeente hoopt daarmee de druk op de sociale huurmarkt te verlichten.

De Limburger is er voor al het nieuws uit je regio. Maar ook voor het nieuws uit de rest van de wereld. Probeer nu De Limburger, 5 weken voor slechts 15,-.

De Limburger is er voor al het nieuws uit je regio. Maar ook voor het nieuws uit de rest van de wereld. Probeer nu De Limburger, 5 weken voor slechts 15,-.

Dit kussen vormt zich helemaal naar je hoofd en nek met als resultaat: een diepere slaap een betere bloedcirculatie en minder spier- en gewrichtspijn. Normaal € 89,95, nu voor slechts € 24.95.

In december komt L1 weer in actie om zoveel mogelijk lang houdbare producten in te zamelen voor de zes Voedselbanken in onze provincie. L1 kan dit uiteraard niet alleen, daar hebben we jouw hulp bij nodig! Wat kun je doen? Bedenk samen met jouw collega’s, buurt, vereniging, school of vriendengroep een ludieke inzamelactie en verzamel zoveel mogelijk (langhoudbare) producten van het boodschappenlijstje. Hoe creatiever, hoe beter!

Jij komt toch ook in actie? Samen zijn we sterker, sterk voor de Voedselbank!

enerverende

Maar liefst 1.400 gezinnen in Limburg kunnen niet zelf in hun eerste levensbehoefte voorzien. Dat zijn maar liefst 3.000 personen die afhankelijk zijn van de Voedselbank! Daarom organiseert L1 dit jaar weer de actie ‘L1 samen voor de Voedselbank’. Wil jij ook meedoen maar heb je geen tijd om zelf een inzamelingsactie op te zetten? Doneer dan online jouw voedselpakket! Handig, snel en lekker makkelijk!

Ben jij op zoek naar een bijbaan waarmee je in een uurtje per dag al leuk kunt bijverdienen? Word dan krantenbezorger. Minimale leeftijd 15 jaar, ook geschikt voor VUTters en/of AOW-ers.

De gemeenteraad moet in december nog instemmen met het investeringsbedrag van 800.000 euro.

De vier aan te kopen woningen mogen zo’n 200.000 euro per stuk kosten. Ze moeten redelijk onderhouden zijn en bij voorkeur verspreid over de verschillende dorpskernen liggen. Woningcorporatie Wonen Limburg gaat eerst toetsen of de woningen geschikt zijn voor verhuur, voordat ze gekocht worden.

De statushouders die in aanmerking komen voor een woning verblijven momenteel nog in een asielzoekerscentrum. Ze zijn in afwachting van gezinshereniging. Zodra een gezin herenigd is, moet het doorstromen naar een reguliere gezinswoning.

Elke gemeente is verplicht een bepaald aantal statushouders te huisvesten. Door leegstaande woningen op te kopen, wil Peel en Maas proberen de druk op de sociale huurmarkt te verlichten. De reguliere huurwoningen blijven op deze manier beschikbaar voor potentiële huurders.

Bron: 1Limburg Nieuws

Dit artikel delen

Elburg Gezellig op de Veluwe

Elburg is misschien wel het gezelligste dorp op de Veluwe. Jaarlijks komen er duizenden toeristen (voornamelijk uit de Randstad) om tot rust te komen op de Veluwe in Elburg. Op deElburggids.nl ontdek jij de plekjes en activiteiten in de regio die jij niet gemist mag hebben. Wil jij met jouw bedrijf een bijdrage leveren aan deElburggids? Neem dan contact met ons op.