Sporttarieven in Maastricht gaan omhoog

Maastricht worstelt al vele jaren met sterk variërende sporttarieven. Voetballers zijn veel goedkoper uit dan volleyballers. Dat moet anders: eerlijker, maar toch ook betaalbaar.

Mis helemaal niks van het OLS. L1 is erbij in Maasmechelen met live tv en radio. En ook online op L1.nl/OLS vind je alle reportages, foto’s en uitslagen.

Blijf op de hoogte van alle ins- en outs deze sportzomer. Van Wout in de Tour tot Max in de Formule 1. En van Tom in Rio tot de start van het nieuwe voetbalseizoen. Mis niets van deze heerlijke sportzomer. Lees de krant nu 10 weken voor 27,50 euro

Tour de L1mbourg is het reizend wielerprogramma door de provincie van L1, tijdens de Ronde van Frankrijk. Daarbij draait het om de liefde voor de wielersport en de provincie Limburg. Iedere dag vanaf 13 uur op L1 Radio en vanaf 17:55 op L1 TV.

Het meest gewilde object van het wielerseizoen: het L1-Wielerpetje. Met klepje omhoog natuurlijk!

Als je van wielrennen houdt, dan moet je dit petje natuurlijk hebben. En ze zijn gratis! We delen ze uit bij koersen dus houd goed in de gaten waar we aanwezig zullen zijn.

Het is zo’n brisant thema dat de gemeenteraad er in beslotenheid over wordt bijgepraat: tariefverhoging voor het gebruik van buitensportaccommodaties.

Dat sporten in Maastricht duurder zal worden, komt niet uit de lucht vallen. De situatie is al tijden onhoudbaar, want oneerlijk. In de loop der tijd groeide een woud aan afspraken, regelingen en prijskaartjes, dat door het Mulier Instituut vier jaar geleden als ‘ondoorzichtig en complex’ is omschreven, met opvallend lage tarieven voor buitensporten en ‘een forse scheefgroei’ tussen binnen- en buitensporttarieven, ‘waarvoor geen inhoudelijke verklaring is te geven’.

Voorbeeld: een voetbalclub betaalt per lid 17,55 euro huur voor een seizoen, een volleybalclub 152,10 euro. Enige uniformiteit in tarieven is wenselijk. De uitkomst laat zich raden: veel clubs hebben al laten weten dat hogere tarieven leden gaan kosten, met als uiterste consequentie dreigende opheffing van verenigingen. De gemeente voelt er niks voor om de tarieven voor binnensportaccommodaties te verlagen. Ze zijn nu al niet kostendekkend. Dat betekent verhoging voor voetballers, rugbyers en andere veldsporters.

Via je mail op de hoogte van het laatste Limburgse nieuws.

Bron: 1Limburg Nieuws

Dit artikel delen

Elburg Gezellig op de Veluwe

Elburg is misschien wel het gezelligste dorp op de Veluwe. Jaarlijks komen er duizenden toeristen (voornamelijk uit de Randstad) om tot rust te komen op de Veluwe in Elburg. Op deElburggids.nl ontdek jij de plekjes en activiteiten in de regio die jij niet gemist mag hebben. Wil jij met jouw bedrijf een bijdrage leveren aan deElburggids? Neem dan contact met ons op.