Twee aanhoudingen voor 170 kilo qat

Twee mannen uit Maastricht en Eijsden zijn deze week aangehouden in verband met een partij van 170 kilo qat die via Schiphol naar Maastricht was gekomen. Een van hen wordt morgen voorgeleid bij de rechter-commissaris.


Twee mannen uit Maastricht en Eijsden zijn deze week aangehouden in verband met een partij van 170 kilo qat die via Schiphol naar Maastricht was gekomen. Een van hen wordt morgen voorgeleid bij de rechter-commissaris.

De politie kon de ontvanger van het pakket dinsdag aanhouden in zijn woning aan de Meerssenerweg. Woensdag kon een tweede man worden aangehouden in Eijsden. Hij wordt ervan verdacht de besteller van de qat te zijn en wordt morgen voorgeleid. De straatwaarde van de inbeslaggenomen qat is een kleine € 200.000,-. Qat staat op lijst 2 van de Opiumwet (net als hennep).

Qat is een licht stimulerende drug. Qat is het blad van de gelijknamige plant( Catha edulis ). Kauwen op de bladeren verdrijft vermoeidheid en honger. Qat wordt onder andere gekweekt en regelmatig gebruikt in Kenia, Somalië en Jemen, waar het legaal is

Dit artikel delen

Elburg Gezellig op de Veluwe

Elburg is misschien wel het gezelligste dorp op de Veluwe. Jaarlijks komen er duizenden toeristen (voornamelijk uit de Randstad) om tot rust te komen op de Veluwe in Elburg. Op deElburggids.nl ontdek jij de plekjes en activiteiten in de regio die jij niet gemist mag hebben. Wil jij met jouw bedrijf een bijdrage leveren aan deElburggids? Neem dan contact met ons op.